Trunce race #3

This past Monday night was the third of the Trunce races. Damian Kilpin was first back for the seniors in 3rd place overall. 46 Seniors took part in the main race and 12 Juniors took part in the junior race.

Junior Results

Pos Name Cat Cat Pos Gun Time
 11  Hugh Mackie  JM  9  14:56
 13  Matthew Mills  JM  11  15:30
 14  John Halstead  JM  12  15:44
 15  Tom Fryers  JM  13  15:50
 16  Harry Jarvis  JM  14  15:53
 17  Imogen Wolff  JF  3  15:57
 23  Oliver France  JM  17  16:20
 34  Tamsin Warsop  JF  13  17:15
 45  James Fryers  JM  25  18:11
 49  Ewan Mackie  JM  27  18:33
 57  Morgan Crussell  JF  29  19:22
 61  Bella Jarvis  JF  33  20:01
 62  William Halstead  JM  29  20:07

Senior Results

Pos Name Cat Cat Pos Gun Time
 3  Damian Kiplin  M40  2  24:59
 5  Tom Randall  MSen  3  25:37
 7  Gareth Cooke  MSen  5  25:44
 12  Phil Hinchcliffe  M40  5  26:44
 13  Daren Nockels  M40  6  26:55
 14  Mick Quinn  M50  1  26:57
 16  Matthew Robinson  M40  8  27:07
 17  Simon Pike  MSen  8  27:12
 19  Richard Mackie  M40  9  27:13
 23  Steve Sanders  M40  11  27:48
 44  Tim Webster  M40  23  29:35
 48  John Tomlinson  M40  25  29:46
 55  Chris Hodgson  M40  26  30:14
 69  John Howsham  M50  14  31:09
 74  Aneurin Hughes  MSen  23  31:23
 77  Stan Halstead  M50  18  31:32
 82  Julie Darigala  F40  2  32:05
 84  John Lawcock  M50  19  32:08
 90  Matthew Coldwell  M40  36  32:27
 96  Andy Walch  MSen  28  32:54
 101  Sarah Jones-Morris  F40  4  33:17
 121  Steve Dickinson  M50  24  34:18
 124  Wayne Parkinson  M50  26  34:23
 132  Neil Fleming  M40  50  34:37
 134  Paul Fryers  M40  51  34:46
 144  Helen Wright  FSen  6  35:30
 150  Nick Wright  M40  58  35:58
 166  Pete Stanley  M50  32  36:52
 168  Sarah Walch  FSen  7  36:55
 171  Daniel Limb  MSen  53  36:59
 189  Colin Porteous  M50  37  38:15
 216  Bryan Hague  M50  41  40:01
 224  Rachel Jarvis  F40  11  40:52
 242  Jane Cockerton  F50  7  41:57
 251  Sarah Halstead  F40  18  42:54
 252  Myfanwy Cross  FSen  20  43:06
 256  Stu Smith  M60  11  43:45
 265  Dawn Godley  F50  9  44:28
 271  Sarah Plummer  F50  10  45:49
 273  Kate Booth  FSen  26  45:52
 279  Peter Cross  M60  14  46:09
 283  Lindsay Crew  F40  21  46:26
 285  Robert Innes  M60  15  46:30
 318  Teresa Wall  F50  15  49:00
 342  Thomas Hudson  M70  3  58:39
 357  Margaret Hudson  F70  1  01:03:10
This entry was posted in Results. Bookmark the permalink.

Comments are closed.