Trunce race #1

The new season of the Trunce got under way last and our club was once again out in force. Steve Storey has asked members to remember to put down PFRAC as your club as some of you are showing up as being unattached and as this race is a Fell race it counts in the clubs Fell League and only those who put the club down will be counted.

On that note well done to all those who race, the club was led home by Scott Hinchcliffe who finished 3rd overall, in the juniors the youngsters were led home by Hugh Mackie.

Junior club results:

Pos Name Cat Cat Pos Gun Time
 6  Hugh Mackie  MJun  5  14:39
 9  Tom Fryers  MJun  8  15:42
 11  John Halstead  MJun  9  15:54
 12  Matthew Mills  MJun  10  15:58
 14  James Fryers  MJun  11  16:09
 15  James Taylor  MJun  12  16:15
 17  Imogen Wolff  FJun  5  16:19
 22  Ewan Mackie  MJun  15  17:03
 36  Tamsin Warsop  FJun  15  18:36
 39  Harry Jarvis  MJun  23  18:40
 47  William Halstead  MJun  24  19:46
 54  Bella Jarvis  FJun  29  20:56

Senior club results:

Pos Name Cat Cat Pos Gun Time
 3  Scott Hinchcliffe  MSen  3  24:06
 9  Damian Kiplin  MVet  3  25:37
 19  Daniel Hague  MSen  13  26:43
 22  Phil Hinchliffe  MVet  7  27:19
 25  Simon Pike  MSen  16  27:34
 26  Matthew Robinson  MVet  9  27:40
 30  Mick Quinn  M50  1  28:14
 33  Richard Mackie  MVet  11  28:22
 43  Sam Shaw  FSen  2  29:04
 45  Steve Sanders  MVet  12  29:13
 61  John Tomlinson  MVet  19  30:25
 67  Steve Storey  M60  1  30:43
 73  Maria Kunicka  FSen  6  31:13
 86  Chris Deacon  M50  11  31:38
 89  Matt Coldwell  MVet  29  31:55
 107  Julie Darigala  FVet  3  33:17
 111  Stan Halstead  M50  18  33:24
 112  Alex Simon  MVet  36  33:31
 127  Wayne Parkinson  M50  21  34:52
 129  Hope Claydon  FSen  9  34:54
 131  Pete Claydon  M50  22  35:03
 133  Paul Fryers  MVet  42  35:11
 135  Sarah Jones-Morris  FVet  5  35:19
 137  Helen Wright  FSen  10  35:33
 152  Steve Dickinson  M50  23  36:18
 173  Andy Walch  MSen  55  37:25
 177  Sarah Walch  FSen  17  37:48
 178  Alan Knox  M60  8  37:48
 189  Stuart Woodhead  M60  9  38:31
 201  Lisa Hinchliffe  FVet  9  39:02
 205  Robin Clough  MVet  60  39:10
 233  Colin Porteous  MVet  73  40:47
 247  Rachel Jarvis  FVet  14  41:24
 248  Kelly Howson  FVet  15  41:28
 256  Stu Smith  M60  13  41:58
 258  Nick Whittingham  M60  14  42:09
 267  Jane Cockerton  F50  4  43:07
 277  Barbara Haigh  F70  1  43:51
 283  Sarah Plummer  F50  7  44:23
 295  Myfanwy Cross  FSen  27  46:03
 325  Lindsay Crew  FVet  21  48:09
 341  Peter Cross  M60  15  49:39
 351  Teresa Wall  F50  13  50:33
 366  Kate Booth  FSen  42  52:12
 368  Sally Smith  FSen  43  52:16
 388  Dawn Godley  F50  20  56:20
 390  Donna Kilpin  FSen  46  56:25

Full results: click here

This entry was posted in Results. Bookmark the permalink.

Comments are closed.